Trawa, znana również jako konopie indyjskie, to flora zawierająca ponad 100 związków chemicznych zwanych kannabinoidami. Dwa nadrzędne kannabinoidy występujące w marihuanie to tetrahydrokannabinol (THC) i kannabidiol (CBD). THC odpowiada za działanie psychoaktywne rośliny, w trakcie gdy CBD ma rozmaite właściwości lecznicze. Istnieją trzy kluczowe rodzaje marihuany: Sativa, Indica i Ruderalis. Każdy z tych rodzajów ma inne działanie oraz jest używany do innych celów. Sativa to obszerna i cienka roślina o wąskich liściach.

Pochodzi z ciepłego i tropikalnego klimatu oraz jest powszechnie uprawiana w rejonach równikowych, takich jak Meksyk, Kolumbia i Tajlandia. Odmiany Sativa są znane ze swoich unoszących na duchu i energetycznych wyników. Są w wielu przypadkach używane w leczeniu chandry, zmęczenia oraz braku apetytu. Odmiany Sativa mają też wyższy stosunek THC do CBD, co świadczy, że są w wyższym stopniu psychoaktywne. Indica to niska i krzaczasta roślina o szerokich liściach. Wywodzi się z regionu Himalajów oraz jest powszechnie uprawiana w Indiach, Pakistanie i Afganistanie.

Odmiany Indica znane są ze swoich uspokajających oraz uspokajających rezultatów. Są w wielu przypadkach stosowane w leczeniu lęku, niespań oraz bólu. Odmiany Indica mają niższy stosunek THC do CBD, co oznacza, iż są mniej psychoaktywne – odmiany mephisto genetics. Ruderalis to mała i mocna roślina, uniwersalnie spotykana w Rosji oraz Europie Środkowej. Nie jest w szerokim zakresie stosowany do celów zdrowotnych bądź rekreacyjnych, ponieważ ma niską zawartość THC.

Jednak w pewnych momentach jest używany do hodowli szczepów hybrydowych, jakie łączą perfekcyjne cechy szczepów Sativa i Indica. Oprócz tych głównych typów marihuany są też odmiany hybrydowe, jakie powstają poprzez hodowlę rozmaitych rodzajów szczepów Sativa i Indica. Szczepy hybrydowe mogą mieć szeroki zakres rezultatów, w zależności od szczepów użytych do ich stworzenia. Na przykład odmiana hybrydowa, która składa się w 50% z Sativa i w 50% z Indica, może mieć bardziej zrównoważony rezultat, w czasie gdy forma hybrydowa, jaka składa się w 80% z Sativa i w 20% z Indica, powinien posiadać w wyższym stopniu podwyższający na duchu i energetyczny efekt.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
To cię powinno zainteresować: