Z naszym mózgiem jest analogicznie jak z ciałem, jeżeli będzie on regularnie ćwiczony, to przez wiele lat utrzyma odpowiednią formę. Tymczasem o formę ciał dba się bardzo często, a nad mózgiem już tak bardzo się nie pracuje. Rzecz jasna są sytuacje, kiedy z powodu różnych zaburzeń trzeba będzie się mocno skupić na tym, aby sobie z nimi poradzić. Niejednokrotnie są chociażby wykonywane ćwiczenia na problemy z czytaniem, dzięki którym małe dzieci będą szybko w stanie dogonić rówieśników.

Jeżeli szwankować u kogoś zacznie przetwarzanie słuchowe, to również dedykowany komplet ćwiczeń pozwoli poprawić sytuację. Lecz w praktyce każdy z nas samodzielnie też może realizować ćwiczenia rozwijające mózg, żeby poprawić i usprawnić pracę tego narządu. Lepiej działający mózg to znacznie lepsza pamięć i koncentracja, a także lepsze umiejętności przyswajania wiedzy. Wszystko to będzie miało przełożenie na jakość codziennego funkcjonowania, ale też i na aspekty wiążące się chociażby z pracą czy nauką.

Wielu specjalistów twierdzi nawet, że systematyczne ćwiczenia pamięci krótkotrwałej uchronić nas mogą przed wystąpieniem kilku chorób, a na pewno dłużej pozwolą pozostać sprawnym w tym obszarze. A to, co jest najciekawsze w tym wszystkim to fakt, że jednym z najskuteczniejszych ćwiczeń jest dziecięca zabawa w memoski, ona świetnie ćwiczy umiejętności zapamiętywania i pamięć również u osób starszych. Z dobrych ćwiczeń polecić również można układanie puzzli, rozwiązywanie krzyżówek czy też wyszukiwanie różnic między dwoma obrazkami.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
To cię powinno zainteresować: