Dobrane w odpowiedni sposób i położone panele podłogowe Kalisz bez żadnego problemu mogą wytrzymać wiele lat codziennego użytkowania. Jednak po pierwsze należy je odpowiednio wybrać, tak więc przed zakupem zwrócić uwagę na parę istotnych kwestii. Lecz nie mniej ważny jest ich właściwy montaż, bo nawet najdroższy panel nie zda egzaminu, jeśli ktoś swojej pracy nie wykona jak należy.

Układanie paneli rozpocząć należy od bardzo dokładnego wyrównania podłogi. Niektóre z takich nierówności można zniwelować przy pomocy dobrze dobranych podkładów, lecz przy nieco większych niezbędne będzie wykonanie wylewki samopoziomującej. Wyrównana posadzka musi naprawdę dobrze się wysuszyć, bowiem w przeciwnym wypadku panele Kalisz mogą zawilgotnieć i ulec uszkodzeniu. Lecz nawet na suchą posadzkę trzeba dać izolacyjną folię, która będzie chroniła przed nadmiarem wilgoci. Kolejną warstwą do ułożenia będzie podkład. Ma on za zadanie wytłumić podłogę, ale też zapewnić odpowiednią jej elastyczność.

Dostępne obecnie panele Ostrzeszów przeważnie posiadają system montażu na klik, nie potrzeba ich kleić i dociągać pasami. Lecz i tak po położeniu następnego pasa należy je dobrze do siebie dobić, aby pozbyć się wszelkich szczelin. Przy docinaniu należy pamiętać o tym, aby przy ścianach pozostawić kilka milimetrów odstępu. Podłoga z paneli powiem cały czas pracuje, i jeżeli się tego nie zrobi, to pojawić się mogą wybrzuszenia. Wprawna osoba jeden pokój bez żadnego problemu zrobi w kilka godzin, i w zasadzie od razu można po podłodze chodzić czy wstawiać meble.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
To cię powinno zainteresować: