Jeśli komuś nie będą się podobać parametry czy wygląd posiadanego samochodu, to pokusić się może o jakiś tuning. A rozmaite możliwości w tej kwestii są naprawdę duże, gdyż można poprzestać jedynie na elementach wizualnych, a znacząco także można poprawić osiągi jednostki napędowej.

Takie gruntowne modyfikacje wiązały się jednak będą z wysokimi kosztami, dlatego też większość osób pozostaje na tuningu optycznym. A tu ogromną popularnością chociażby się cieszą felgi JR Wheels. Ten polski producent jest naprawdę ceniony w środowisku, a jego oferta potrafi zadowolić najwybredniejszych nawet kupujących. Ale na rynku producentów felg samochodowych funkcjonuje jeszcze wielu, co jest oczywiście z korzyścią dla klientów, którzy mają duży wybór.

Chociaż niekiedy ten wybór może być sporym wyzwaniem, bowiem trudno zdecydować się na najlepszą opcję. Sportowe felgi concaver znacznie zmieniają bowiem wygląd samochodu. Z reguły mają one większą średnicę, co wraz oponami o niskim profilu zapewnia drapieżny wygląd. Do tego wielu właścicieli aut decyduje się także na założenie nieco szerszych wersji, co również dla wyglądu ma znaczenie. Należy przy tym uważać, żeby z tą szerokością nie przesadzić. Jeżeli założone zostaną superlekkie felgi SL02 zbyt szerokie, to będą one wystawały poza nadkola. A coś takiego nie jest dopuszczalne przez przepisy, dlatego należy przy modyfikacjach uważać.

W przeciwnym razie istnieje ryzyko problemów na stacji diagnostycznej czy z policją. Wybierając felgi należy się dobrze zastanowić, jakie będą najbardziej odpowiednie do danego typu pojazdu. Bowiem nie wszystkie kształty będą pasować do wszystkich samochodów, i pomimo wydania wielu pieniędzy efekt będzie odwrotny od zamierzonego. W praktyce przy tuningu wizualnym znaczenie mają najdrobniejsze szczegóły, jakie złożą się ostatecznie na idealny wygląd. W przypadku wielu marek dużą rolę odgrywają także długoletnie trendy – po prostu w ich przypadku nie należy zakładać pewnych rzeczy, bo to nie będzie zbyt mile dostrzegane w środowisku.

 

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
To cię powinno zainteresować: