Wielu wykonawców nie przykłada specjalnej uwagi do śrub przy montażu najróżniejszych obiektów. Przeważnie wybiera się najtańsze lub też takie, jakie są aktualnie dostępne, bez zastanawiania się nad tym, co się stanie za kilka czy kilkanaście lat. A normalna stal, szczególnie jeśli będzie bez zabezpieczenia, dość szybko będzie rdzewiała. To wiązać się może z tym, że tego typu łączenia po jakimś okresie czasu zaczną się osłabiać, albo w skrajnym przypadku mogą wręcz popękać, zagrażając tym samym bezpieczeństwu danego obiektu czy urządzenia.

Tak więc przy zwykłych śrubach niezbędne będzie zapewnienie im odpowiedniego zabezpieczenia. Najlepiej to zrobić przez nałożenie lakieru lub farny, co zabezpieczy skutecznie powierzchnię przed wodą czy różnymi chemicznymi substancjami. Inną opcją, coraz chętniej wybieraną przez inwestorów, są śruby ocynkowane z łbem sześciokątnym. Śruby tego typu wprawdzie są trochę droższe w zakupie, ale jeżeli do normalnych doliczy się konserwację i malowanie, to niejednokrotnie ogólne koszty wychodzą bardzo podobnie.

A ogromnym plusem śrub ocynkowanych będzie to, że wykazują one dużą odporność na zjawisko korozji. Jeśli nie ma uszkodzeń ocynkowanej powłoki, to bez problemów mogą służyć nawet kilkadziesiąt lat. Śruby tego typu są obecnie oferowane przez wiele sklepów. Można je bardzo prosto wyszukać na przykład wpisując w oknie wyszukiwarki hasło zamów – śruby z łbem sześciokątnym i zapoznając się z wynikami. Przeważnie w sklepach takich można też liczyć na fachowe doradztwo i wsparcie w wybraniu najlepszych rozwiązań.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
To cię powinno zainteresować: