Codzienne użytkowanie skrzyń biegów, silników i pozostałych mechanicznych urządzeń wiąże się z tym, że po jakimś czasie zaczną się one zużywać. Bierze się to z tego, że pomiędzy poszczególnymi elementami bez cały czas występuje tarcie, nawet pomimo stosowania olejów i smarów. Ten proces występuje cały czas, co powoduje że wraz z kolejnymi latami eksploatacji zużycie będzie postępować. Z pewnością można to przyhamować zmieniając odpowiednio często olej, lecz są również inne metody na to, żeby cały mechanizm utrzymać w dobrej kondycji. Do tego oleju dodać bowiem można rozmaite środki do regenerowania, jakie pewien czas temu pojawiły się na rynku.

Działanie tych preparatów jest oparte na tym, że na wierzchu elementów roboczych tworzy się cienka i wytrzymała warstwa. Przyczynia się ona do zmniejszenia tarcia między tymi częściami, a to ma przełożenie na szereg korzyści związanych z eksploatacją. Po pierwsze mniejsze tarcie to także zmniejszony opór, tak więc do napędu danego układu trzeba mniej energii. W zależności od rodzaju pojazdu oszczędności mogą sięgać od kilku do nawet kilkunastu procent, co przy dzisiejszych cenach paliw jest dość istotne.

Poza tym przez taką powłokę zewnętrzne warstwy podzespołów stają się znacznie twardsze, a przez to mniej narażone na zużycie. Preparaty do regeneracji wykorzystać można do dużej ilości urządzeń. Dobrze sprawdzają się one w przypadku silników samochodowych, dotyczy to zarówno pojazdów osobowych jak również rolniczych i przemysłowych. W szczególności w tych ostatnich ma to duże znaczenie, gdyż pracują one pod dużymi przeciążeniami. W przypadku przekładni, mostów i skrzyń biegów użycie preparatów do regeneracji poprawia pracę tych elementów i ogranicza drgania, ale też nawet parokrotnie wydłuża trwałość mechanizmów.

Jeśli ktoś chce dowiedzieć się czegoś więcej w tym temacie, to w wyszukiwarce może podać hasło stosowanie dodatku do oleju silników spalinowych i zapoznać się z otrzymanymi wynikami.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
To cię powinno zainteresować: