Ze styropianu bardzo powszechnie korzysta branża budowlana i wykończeniowa. Ten popularny materiał świetnie sprawdza się na przykład do ocieplania różnych budynków, z tego też powodu jest on niezwykle chętnie w takiej formie wykorzystywany. Najczęściej jest oferowany w arkuszach o wymiarach 100 na 50 centymetrów, i grubości od kilku milimetrów do nawet kilkunastu centymetrów. Żeby ułożyć odpowiednio styropian na ścianie, często okazuje się potrzebne jego docięcie. Rzecz jasna można to wykonać nożem albo piłką, ale po pierwsze powstałe krawędzie raczej równe nie będą, a po drugie liczyć się będzie trzeba z jakimiś zanieczyszczeniami.

Dlatego też w każdej z firm zajmujących się realizacją tego typu prac z pewnością przydatna będzie maszyna do cięcia styropianu. Takie maszyny nie są drogie, a pozwalają znacznie przyspieszyć tempo prac oraz zwiększyć ich precyzję. Ich zasada działania jest ogromnie prosta. Cięcie styroduru odbywa się drutem nagrzanym do odpowiedniej temperatury.

Dzięki temu krawędzie, które powstają są proste, równe i praktycznie bez strzępień, a oprócz tego w czasie pracy nie ma żadnych niepotrzebnych odpadów. Drut oporowy podłącza się do zasilacza, przeważnie o mocy między 150W a 250W. Dużym plusem tej technologii jest też szybkość i wygoda pracy. Sam proces cięcia przebiega niezwykle sprawnie, dużo szybciej niż ręcznie za pomocą noża. Poza tym porządna gilotyna do cięcia styropianu powinna jeszcze posiadać parę przydatnych funkcjonalności, które sprawdzają się dobrze w niestandardowych przypadkach.

Jedną z nich jest możliwość zmniejszenia grubości styropianu, to znaczy tworzenia dwóch płyt z jednej grubej. W takim przypadku drut unieruchomiony zostaje na ustawionej wysokości, a potem pracownik przecina styropianowy arkusz na pół. W wielu przypadkach przydaje się też opcja wycinania rozmaitych kształtów, a to z kolei jest możliwe przez ustawienie drutu oporowego w pionie. Mając na uwadze wymienione zalety zakup takiej maszyny powinien być jedną z pierwszych decyzji przy każdej firmie, która będzie pracowała ze styropianem.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
To cię powinno zainteresować: