W Polsce co roku dochodzi do wielu tysięcy kradzieży. Tak naprawdę żadne mieszkanie czy dom nie są bezpieczne, bo złodzieje niejednokrotnie działają bez żadnego schematu. A ci lepiej zorganizowani wcześniej długo obserwują domowników, zapoznają się z ich zwyczajami i rozkładem dnia, i przystępują do działania w odpowiednim momencie.

Z tego też powodu jeśli ktoś w swoim domu będzie miał jakieś kosztowniejsze rzeczy lub zwyczajnie obawia się włamania, to może pomyśleć o odpowiednim zabezpieczeniu swojej posesji. Już w samej bramce wejściowej pojawić się może zaawansowane urządzenie monitorujące, którym jest zestaw wideodomofonowy Ceres Orno. Dzięki niemu można będzie zobaczyć dokładnie, kto chce wejść na posesję, co jest bardzo praktyczną i wygodną możliwością. Posiadacze domów coraz częściej montują tego typu zestawy zamiast zwykłych domofonów, a najnowsze modele sterowane nawet być mogą przy pomocy smartfona.

Kolejnym istotnym elementem zabezpieczeń jest system monitoringu. Każda kamera IP Hikvision, jaka wchodzić będzie w taki zestaw musi posiadać odpowiednie parametry. Przede wszystkim ważna jest jakość rejestrowanego obrazu. Powinien on być na tyle ostry i wyraźny, żeby w razie potrzeby można było rozpoznać twarze włamywaczy. Minimalna rozdzielczość pracy takich kamer to HD, ale lepsza będzie Full HD. To będzie się jednak wiązać ze znacznie większym pakietem danych do nagrania, z tego też powodu należy też zadbać o właściwy rejestrator monitoringu NVR Hikvision. Ten powinien mieć odpowiednią pojemność dysków, żeby zmieściły się na nim wszystkie nagrania z ustalonego okresu czasu.

Kamery muszą też dobrze rejestrować obraz po ciemku, tak więc dobrą opcją są modele posiadające diody podczerwieni. Takie światło nie jest widziane przez ludzkie oko, a znacząco polepsza obraz. W przypadku urządzeń funkcjonujących na zewnątrz ważne jest, żeby ich obudowy były odporne na działanie warunków atmosferycznych. Jeżeli ktoś będzie kupował wszystkie takie podzespoły w jednym miejscu, to w zamówieniu może się też znaleźć ramka pojedyncza Dante.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
To cię powinno zainteresować: