Stal jest bardzo popularnym materiałem konstrukcyjnym, od wielu lat cieszy się ona dużym powodzeniem i wykonywane są z niej rozmaite elementy konstrukcyjne. Jednym z nich są kraty pomostowe, jakie znalazły zastosowanie w różnych przemysłowych gałęziach, w tym również budowlanym. Z takich krat buduje się bardzo często między innymi pomosty i najazdy.

Przez to że dysponują one lekką, ażurową konstrukcją, to w znaczący sposób można w ten sposób oszczędzić ilość materiału zużytego do produkcji, przy jednoczesnym zachowaniu mechanicznej wytrzymałości. Bardzo dobrze sprawdzają także jako podłoża w magazynach oraz halach produkcyjnych, przy odpowiednim doborze jeździć po nich można nawet ciężkimi pojazdami. Budowlana branża to z kolei pochylnie, kładki i schody, ale też i różnego rodzaju pomosty i podjazdy.

We wszystkich tych konstrukcyjnych elementach pod uwagę się bierze wytrzymałość i wagę, i właśnie dlatego kraty takie sprawdzają się doskonale w takim zastosowaniu, dając wysoki poziom wytrzymałości przy niedużej wadze. Wykonuje się je z różnych odmian stali, a wybór materiału zależeć będzie od kilku czynników. Jeżeli kraty stosowane będą wewnątrz pomieszczeń, to nie będą musiały posiadać wysokiej odporności na czynniki atmosferyczne. Przy zastosowaniach zewnętrznych będzie to wymagane, bowiem śnieg lub deszcz szybko spowodować mógłby pojawienie się rdzy.

W części przypadków niezbędne może być zastosowanie nierdzewnej stali, wtedy można być całkiem pewny, że żadne problemy z korozją się nie pojawią. Takie kraty są oferowane w dużej ilości standardowych rozmiarów, ale z reguły nie powinno być żadnych problemów ze zrobieniem ich według specyfikacji klienta. Po przesłaniu wszystkich potrzebnych wymiarów firma taka jak chociażby Loch Kraty Blachy wszystko wykona w ustalonym terminie. Takie rozwiązanie jest bardzo wygodne, ponieważ umożliwia to, żeby dokładnie dopasować te elementy konstrukcji dokładnie do tego, co się potrzebuje.

+Artykuł Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
To cię powinno zainteresować: