Współczesny świat korzysta powszechnie z możliwości internetu, a jednym z najistotniejszych jego elementów są wszelkiego rodzaju strony. Jednak dużo osób nie ma nawet świadomości, co się dzieje po kliknięciu w link, i jak to w praktyce wszystko działa. Aby dana strona była wyświetlana przez przeglądarkę, to fizycznie umieszczona być musi na jakiś odpowiednim hostingu. Zależnie od struktury są to same zdjęcia i pliki, lecz często też wykorzystywane są różnego rodzaju bazy z danymi. Takie hostingi podłączone są do sieci i dysponują specjalnym oprogramowaniem, które zwraca odpowiedzi na zapytania użytkowników.

Dzisiaj przeważnie są spotykane trzy rodzaje takich hostingów, a ich wybór uzależniony będzie od paru rzeczy. Jeśli jakaś strona internetowa nie będzie generować bardzo dużego transferu ani też obciążać jakoś mocno serwera, to bez żadnego problemu starszy zwykły hosting współdzielony. Jego dużymi zaletami są stosunkowo niskie ceny oraz to, że praktycznie nie trzeba nic robić przy nim. W dobrych firmach zapłaci się za taką usługę maksymalnie kilkanaście złotych miesięcznie, a jeszcze bardziej opłacalna będzie roczna opcja.

Dbaniem o stabilne działanie zajmują się doświadczeni specjaliści, dzięki czemu nie trzeba się znać na zarządzaniu systemami operacyjnymi czy aktualizacjach oprogramowania. Jeśli ktoś będzie potrzebował większej mocy obliczeniowej, to zapewne dobry dla niego będzie hosting VPS serwer. W tym rozwiązaniu klienci otrzymują wydzielone zasoby pamięci i procesora, lecz na jednej fizycznej maszynie takich kont może być kilka. To rozwiązanie daje dość dużą elastyczność, ponieważ jeżeli pojawi się konieczność powiększenia parametrów, to bez problemów da się to zrobić. Najdroższym, lecz również najlepszym typem hostingu będzie dedykowany, gdy jest do dyspozycji cały komputer. Sporo firm oprócz uniwersalnych rozwiązań proponuje także dedykowane konta pod konkretne przeznaczenie. Bardzo popularny na przykład jest hosting WordPress SSD, dedykowany właścicielom blogów.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
To cię powinno zainteresować: