Od dawna Chorwacja cieszy się ogromną popularnością wśród turystów z Polski. Wszyscy bardzo sobie cenią ciepłe morze, przepiękną aurę czy wyśmienitą kuchnię. Co rok do tego niedużego kraju nad Adriatykiem jadą setki tysięcy urlopowiczów, szukających odpoczynku w przepięknych klimatach. Dodatkowym plusem Chorwacji jest niewielka odległość. Bez najmniejszych problemów można tam dojechać w ciągu jednego dnia, a poza tym są niezłe połączenia kolejowe i lotnicze. Wszystko to sprawia, że coraz więcej osób się zastanawia nad kupnem jakiejś nieruchomości tam.

Nieruchomość taką zakupić można tylko dla siebie, i z niej korzystać wtedy gdy się będzie chciało. Ale można też zrobić z tego dobrze zarabiającą inwestycję, i zwyczajnie wynajmować w letnim okresie turystom. Opłacalne to będzie zwłaszcza, jeżeli taki obiekt położony będzie blisko morza, w jakiejś popularnej miejscowości. A że nic nie będzie wskazywało na to, aby nieruchomości miały tam tanieć, to w przypadku takiego zakupu na pewno się nie straci, lecz z roku na rok będzie zyskiwać. Procedura zakupu nie jest bardzo skomplikowana, obywatele naszego kraju nie mają jakiś dużych ograniczeń w tej kwestii. Jednak z uwagi na specyfikę tamtejszego rynku najlepiej to zrobić przy pomocy jakiegoś sprawdzonego pośrednika. Za tego typu pośrednictwo oczywiście trzeba będzie zapłacić, przeważnie będzie to kilka procent wartości całej transakcji. Ale wtedy pośrednik zajmie się wszystkimi sprawami i przypilnuje, aby przy transakcji nie było żadnych problemów.

Żadnym utrudnieniem nie jest także bariera językowa. Na naszym rynku funkcjonuje wiele agencji oferujących takie usługi, bez problemu można je znaleźć wpisując w oknie wyszukiwarki hasło domy chorwacja realestate-honeste.com i przeglądając otrzymane wyniki. Ceny domów w Chorwacji trzymają dość wysoki pułap i systematycznie idą do góry, dlatego raczej nie ma obawy że straci się na takim zakupie. Zależne są one od kilku czynników, między innymi rejonu oraz odległości od morza.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
To cię powinno zainteresować: