Letnie upały doskwierają coraz bardziej mieszkańcom naszego kraju. W lipcu i sierpniu temperatura w dzień nierzadko przekracza przez dłuższy czas trzydzieści stopni, co sprawia że szuka jakiejś ochłody. Największy problem mają z tym mieszkańcy bloków, zwłaszcza od południa. W ostatnim czasie jednak coraz częściej decydują się oni na montaż klimatyzacji, choć nie za każdym razem jest to prosta sprawa. Ze względu na to, że bloki są zarządzane przez spółdzielnie lub wspólnoty mieszkaniowe, to nie w każdym przypadku uzyska się zgodę na montaż takiej instalacji. Lecz nawet wtedy są możliwości na znalezienie wyjścia z takiej sytuacji, na przykład instalując klimatyzator z funkcją grzania na balkonie.

Wtedy żadne zgody wiążące się z przykręcaniem zewnętrznej jednostki na ścianie potrzebne nie będą, lecz trzeba wtedy zadbać o regularne pozbywanie się skroplonej wody. Tak więc klimatyzacja do mieszkania 50m2 to dobre rozwiązanie do montażu w wielorodzinnych budynkach, szczególnie że na naszym rynku jest dostępnych dużo nadających się do tego celu urządzeń. Będą się one różnić od siebie zakresem funkcjonalności, parametrami oraz oczywiście ceną montaż, dlatego też należy dobrać odpowiednio wszystkie elementy. W pierwszej kolejności znaczenie ma moc, jaka zależy głównie od powierzchni do chłodzenia. Jeśli ona nie przekroczy czterdzieści m2, to bez problemów powinien wystarczyć zestaw o mocy 3.5 KW, przy mieszkaniach większych będą też potrzebne trochę mocniejsze urządzenia.

Pasuje również zwrócić uwagę na inne funkcje, które zwiększają użyteczność klimatyzacji, lecz wpływają również na cenę. Zestaw podstawowy można już kupić za około trzy tysiące złotych, do tego trzeba doliczyć jeszcze montaż. Dobrym pomysłem jest wykonanie wszystkiego w zimie, wtedy można liczyć na rabaty i szybki termin realizacji. Jeżeli ktoś nie będzie się znał na tym, to raczej samemu będzie mu trudno zrobić takie prace, tak więc trzeba będzie zatrudnić do tego specjalistyczną firmę, na przykład taką jak cold-man.pl, która w razie konieczności również doradzi w wybraniu najodpowiedniejszego rozwiązania.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
To cię powinno zainteresować: