Wśród wielu używanych w pneumatyce urządzeń spora część projektantów chętnie sięga po kompresory śrubowe. Te urządzenia posiadają mało typową budowę, złożoną z dwóch obracających się w odwrotnym kierunku wałów. Dzięki temu dają płynne dostarczanie powietrza, a także spore możliwości jeśli chodzi o regulację ciśnienia. Ze względu na swoją specyfikę funkcjonowania zaleca się zdecydowanie ich stosowanie do pracy ciągłej. Bierze się to z tego, że osiągnięcie odpowiednich warunków będzie wymagało podgrzania oleju w środku do odpowiedniej temperatury, a może to trwać nawet blisko godzinę. Przy wyborze konkretnego modelu należy na parę ważnych rzeczy zwrócić uwagę. W pierwszej kolejności moc kompresora powinna być dopasowana do konkretnego celu. Rzecz jasna jakaś rezerwa powinna być zostawiona, lecz nie należy przesadzić tu za bardzo.

Zwłaszcza że duży sprzęt to także potrzeba zapewnienia mu odpowiedniego miejsca, oraz wentylacji i zasilania. Przy ocenie wydatków trzeba mieć też na uwadze wydatki wiążące się z energią. Przy lepszych producentach takie dane powinny być dostępne, co umożliwi oszacowanie całościowych wydatków na używanie sprzętu. W tych kosztach należy też uwzględnić przeglądy serwisowe i konieczność wymiany potrzebnych akcesoriów eksploatacyjnych. Warto zastanowić się także nad zakupem różnych dodatkowych urządzeń, jakie mogą znacząco ograniczyć wydatki na eksploatację.

Na pewno wpływają na to mocno wymienniki ciepła, jakie pobierają energię z chłodzącego układu kompresora i oddają ją do ogrzewania wody albo instalacji grzewczej. Jeżeli chodzi o gwarancję, to dzisiaj standardem wśród lepszych firm będzie dwa lata. W części przypadków można ten okres przedłużyć za dodatkową opłatą, lecz tu podjąć już należy indywidualną decyzję. Na pewno sporo informacji na temat doboru kompresorów śrubowych i ich działania można uzyskać odwiedzając jakiś dobry sklep pneumatyczny. Sporo wiedzy w tym temacie jest też do znalezienia w sieci internetowej, przykładowo na stronie https://pneumatyczny.com.

+Artykuł Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
To cię powinno zainteresować: