Podróżowanie samemu z użyciem kamperów czy przyczep kempingowych coraz bardziej zyskuje na popularności. Wiele turystów widzi korzyści płynące z tego, że nie trzeba się martwić o takie rzeczy jak wcześniejsza rezerwacja noclegów czy biletów na samolot. Dysponując swoim domkiem na kołach ma się dużą niezależność, i można dzięki temu bardzo elastycznie planować swój wyjazd. Dyskusje i spory na temat tego, które z rozwiązań jest lepsze nie skończą się chyba nigdy, ponieważ oba mają swoich zwolenników i przeciwników. Jeżeli chodzi o przyczepy kempingowe, to ich główną zaletą jest to, że są niezależne od pojazdu, który je ciągnie. Można tym sposobem przyjechać na biwak, pozostawić przyczepę na nim, a później udać się na zwiedzanie samochodem którym się przyjechało.

W przypadku kampera już tak dobrze nie ma, ponieważ jest on dużo dłuższy i mniej wygodny do jeżdżenia, a poza tym nie do każdego miejsca się nim wjedzie. Wielu osobom przyczepa kempingowa nowa kojarzyć się może z rodzinnymi wyjazdami kilkadziesiąt lat temu w ciasnych i małych przyczepkach. Lecz obecnie sytuacja wygląda zupełnie inaczej. Zarówno krajowi jak i zagraniczni producenci proponują wysoką jakość wykończenia, wraz z klimatyzacją, telewizorem czy skórzaną tapicerką. Dzięki temu komfort podróżowania naprawdę jest wysoki, i nie będzie żadnego problemu z zapewnieniem wygód.

Jeżeli ktoś chce kupić nową przyczepę, to musi się nastawić na to, że może na odbiór czekać nawet pół roku. W ostatnim czasie bowiem przyczepy kempingowe sprzedaż bardzo się zwiększyła, a to ma przełożenie na dostępność nowych przyczep u dealerów. Warto także rozważyć kupno jakiegoś używanego modelu, zadbany bez żadnego problemu uda się już kupić za sumę mniejszą niż 50 tysięcy złotych, a przecież jeszcze wiele lat on będzie służył. Najkorzystniej to zrobić trochę przed sezonem, aby mieć jakiś zapas czasu na ewentualny remont, i potem spokojnie ruszyć w podróż ze swoją rodziną.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
To cię powinno zainteresować: