Większość z nas wie doskonale o tym, w jaki sposób dbać o swoje zęby. Unikanie słodyczy, szczotkowanie dwa razy dziennie czy też systematyczne przeglądy u dentysty to w sumie tanie i proste rzeczy, a mimo wszystko i tak bez przerwy stomatolodzy mają mnóstwo zajęcia. Jeżeli będą do zaleczenia nieduże dziury, to raczej nie będzie nic przy tym bolało, a dodatkowo nie będzie to bardzo kosztowne. Dlatego też tak podkreślana jest przez dentystów rola przeglądów, w czasie których stomatolog Radzymin sprawdzi dokładnie wszystkie zęby, i jeżeli coś znajdzie to zaproponuje odpowiednie leczenie. Jest zalecane, aby tego typu przegląd wykonywać raz w roku, wtedy potencjalne dziury nie będą miały możliwości zbytniego powiększenia się. Lecz jeżeli ktoś sobie to zaniedba i zacznie się pojawiać ból, to wówczas sytuacja staje się poważniejsza.

Z pewnością podjęta zostanie wtedy próba wyleczenia takiego zęba, i w wielu przypadkach może się to udać. Lecz jeśli jednak dojdzie do uszkodzenia nerwu, to wtedy konieczne będzie kanałowe leczenie. Nowoczesna stomatologia Radzymin obecnie daje duże możliwości w tej kwestii, przede wszystkim z tego powodu że dentyści do dyspozycji otrzymali nowoczesne mikroskopy. Dzięki tym urządzeniom można obecnie wyleczyć zęby, które przed kilkunastu laty jeszcze trzeba było usunąć. Oczywiście wiązać się to będzie z dość wysokimi wydatkami, gdyż za jeden kanał trzeba zapłacić co najmniej trzysta złotych, lecz utrzymanie swojego zęba na pewno będzie warte wydania takich kwot.

Czasami po takim leczeniu pozostaje tylko sam korzeń, do jakiego wkłada się specjalny sztyft i na nim osadza później koronę. Są jednak przypadki, że nawet mimo użycia zaawansowanych urządzeń i doświadczenia stomatologa ząb nie zostanie uratowany. Szczęśliwie w takim przypadku także jest kilka opcji na to, żeby nie została pusta dziura w dziąśle. Protetyk Radzymin może na przykład zaproponować wykonanie mostu albo korony, zamocowanej na wkładzie. Droższym, lecz skutecznym rozwiązaniem są również implanty, które mają postać wkręcanych w dziąsło tytanowych kołków.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
To cię powinno zainteresować: